Żadna sala konferencyjna nie może funkcjonować bez stołu. Stół jest najważniejszym i najbardziej podstawowym elementem aranżacji pomieszczenia przeznaczonego do spotkań służbowych. Czy to prezentacja produktów nowym kontrahentom, czy omówienie planu pracy na najbliższy czas – żadne z tych spotkań nie mogłoby odbyć się bez odpowiedniego stołu. Stoły konferencyjne już dawno przestały pełnić wyłącznie funkcję użytkową. Coraz częściej ładny stół jest interesującym dopełnieniem aranżacji całego pomieszczenia.

Przystępując do wybierania stołu konferencyjnego musimy przede wszystkim dokładnie przemyśleć jakie są nasze oczekiwania pod względem wizualnym. Musimy wziąć pod uwagę takie kwestie jak wielkość pomieszczenia oraz ilość osób, które będą brały udział w spotkaniach.

Pośród materiałów używanych do produkcji stołów konferencyjnych obecnie najczęściej stosuje się naturalną okleinę drewnianą lub pokrycie z tworzywa sztucznego (melaminy). Jeśli zależy nam na korzystnej cenie, tańsze będą zazwyczaj stoły z okleiny drewnianej. Takie stoły są też trwalsze i łatwiejsze w czyszczeniu. Natomiast jeśli zależy nam przede wszystkim na interesującym efekcie wizualnym, powinniśmy wybrać stoły z pokryciem melaminowym.

Wybierając rodzaj blatu zwróćmy uwagę na wykończenie jego krawędzi. Najlepsze są blaty o krawędziach pokrytych specjalną warstwą taśmy zabezpieczającej. Kolor taśmy zazwyczaj jest dopasowany do koloru blatu – tak, że jest ona praktycznie niewidoczna. Taśma zabezpieczająca chroni krawędzie stołu przed zniszczeniem.

Jeśli chodzi o łatwość pielęgnacji i utrzymania czystości, praktyczniejsze są stoły o jasnych blatach. Co prawda ciemne stoły są niekiedy bardzo efektowne, jednak widać na nich wszelkie zanieczyszczenia. Nawet małe drobinki kurzu są dość mocno widoczne na ciemnych stołach, zwłaszcza jeśli spojrzymy pod światło. Ciemne blaty mają jednak swoich zwolenników. Zresztą, nic dziwnego – ciemny blat potrafi dodać niekiedy przestrzeni biurowej bardzo efektownego stylu.

Stół konferencyjny niekoniecznie musi być prostokątny. W ofercie sklepów meblowych można znaleźć stoły w bardzo oryginalnych kształtach. Często wybierane są na przykład stoły owalne bądź okrągłe. Ciekawym rozwiązaniem jest wyposażenie sali konferencyjnej w stół z blatem sześciokątnym.

Dla miłośników delikatnego, wysublimowanego designu, polecane są stoły z okrągłym blatem, wsparte na lekkim stelażu metalowym. Wykończeniem takich stołów może być zarówno okleina drewniana, tworzywo sztuczne jak i szkło hartowane.

Stoły w salach konferencyjnych wsparte są najczęściej na metalowym stelażu o czterech nogach. Taka budowa zapewnia stabilność i wytrzymałość na obciążenie. Jeśli zależy nam na modernistycznym i nowoczesnym wyglądzie pomieszczenia, warto rozważyć wybór stołu osadzonego na podstawie z płyty MDF i stali szczotkowanej. Blat takiego stołu może być wykonany na przykład ze szkła hartowanego. Nie musimy obawiać się o wytrzymałość takiego stołu – szkło hartowane jest jednym z najbardziej solidnych materiałów używanych do produkcji mebli. Szkło i stal stanowią przy tym bardzo obecnie modne połączenie, zgodne z najnowszymi trendami w zakresie designu.

Popularnym rodzajem stołów konferencyjnych są modele wyposażone w możliwość rozbudowania blatu o dodatkowe moduły. Niektóre modele mają też opcję wydłużenia blatu.

Niezwykle praktycznym dodatkowym akcesorium do stołu konferencyjnego są stopki. Zastosowanie odpowiednich stopek gwarantuje zabezpieczenie podłogi pod stołem przed uszkodzeniami.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *