Meble w firmie nie muszą być nudne! W dzisiejszych czasach dużą wagę przywiązuje się do wyglądu pomieszczeń biurowych. Efektowna poczekalnia, nowocześnie urządzone biuro, gustowny gabinet prezesa czy elegancka sala konferencyjna – wszystkie te pomieszczenia są wizytówką danego przedsiębiorstwa. Jakie meble i dodatki warto wziąć pod uwagę podczas przygotowywania aranżacji przestrzeni firmowej?

W dobrze urządzonym biurze znajdują się po pierwsze odpowiednie krzesła. Muszą być wygodne, ergonomiczne i stanowić bezpieczne podparcie dla kręgosłupa w trakcie długich godzin spędzanych w pozycji siedzącej. Do biura najlepsze będą specjalnie zaprojektowane krzesła obrotowe lub krzesła stacjonarne. Najmodniejszym obecnie rodzajem krzeseł stacjonarnych są modele wsparte na metalowej lub drewnianej płozie. Takie krzesła umożliwiają swobodne kołysanie, co zwiększa komfort siedzenia. Innym popularnym typem krzeseł biurowych są obrotowe krzesła z kółkami, oparte na pięcioramiennej, bardzo stabilnej konstrukcji. Krzesła na kółkach zapewniają bardzo dużą mobilność, dzięki czemu można sięgnąć po ważne dokumenty i inne przedmioty bez konieczności wstawania. Obydwa rodzaje krzeseł doskonale sprawdzą się w warunkach biurowych, zapewniając komfort i wygodę podczas pracy przy komputerze.

Drugim najważniejszym elementem wyposażenia biura jest oczywiście biurko. Od jakiegoś czasu bardzo popularne są biurka z możliwością regulacji wysokości. Regulacja może odbywać się mechanicznie lub elektrycznie. Regulacja wysokości biurka pozwala idealnie dopasować wysokość blatu do wzrostu użytkownika, dzięki czemu pozwala przyjąć najkorzystniejszą postawę ciała. Gdy spędzamy w biurze dużą ilość czasu, warto od czasu do czasu wstać od stołu i pozwolić kręgosłupowi na odpoczynek. Ciekawym rozwiązaniem są popularne od niedawna biurka do pracy na stojąco. Takie biurka, dzięki możliwości regulacji wysokości, pozwalają zarówno pracować w pozycji siedzącej, jak i na stojąco. Zmiana pozycji ciała w trakcie pracy jest bardzo korzystna dla kręgosłupa. Można dzięki temu uniknąć sztywnienia pleców i ucisku, które mogą prowadzić do poważnych schorzeń kręgosłupa i układu naczyniowego. Oprócz blatu roboczego, biurko firmowe powinno być wyposażone w szafkę lub szufladę. Praktycznym rozwiązaniem jest rozbudowanie biurka o dodatkowe szafki na kółkach, które można dowolnie zestawiać w różnych konfiguracjach.

Sprawdzonym rozwiązaniem jest wyposażenie biura w kontenery stawiane pod biurkiem. Kontenery są bardzo praktycznymi szafkami z dużą ilością przegródek i szuflad, pozwalającymi na wygodną segregację dokumentów i pomocy biurowych. Kontener ma formę mniejszej lub większej szafki na kółkach. Tego typu meble idealnie prezentują się w nowoczesnych przestrzeniach. Zastosowanie kontenerów pozwala na optymalne zagospodarowanie powierzchni biurowej, ponieważ nie tracimy miejsca na wstawianie dużych i ciężkich szafek.

W nowoczesnych biurach w stylu open space często trudno o zachowanie prywatności i spokoju. Dla takich przestrzeni zaprojektowano specjalne ścianki wytłumiające hałas. Ścianki można ustawić pomiędzy biurkami, można także wydzielić za ich pomocą oddzielne miejsca na spotkanie z kontrahentami. Do tego celu najlepiej nadają się systemy ścianek modułowych. Elegancka sofa i mały stolik ukryte za ścianką z pewnością dodadzą nowoczesnej przestrzeni otwartych biur szyku i przytulności. Zastosowanie ścianek pomaga ponadto w wyciszeniu i skupieniu na pracy. Ścianki można zamocować na przykład do sof lub puf.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *