Funkcjonalne wyposażenie przestrzeni firmowej nie jest łatwe. Oprócz podstawowych mebli, które powinny znaleźć się w biurach, salach konferencyjnych czy holach, trzeba zwrócić baczną uwagę również na detale. Często to właśnie one decydują o tym, czy wyposażenie miejsca pracy spełni swoje zadania.

W profesjonalnych sklepach z meblami dla firm możemy znaleźć wiele akcesoriów ułatwiających i optymalizujących pracę. Oferta producentów jest naprawdę szeroka. Na jakie akcesoria powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Głównym elementem wyposażenia sali konferencyjnej są krzesła. Im większa sala, tym krzeseł jest więcej. Problem pojawia się w chwili, gdy po zakończeniu spotkania chcemy zebrać krzesła i przetransportować je w miejsce przechowywania. Ręczne noszenie dziesiątek albo i setek krzeseł może być naprawdę męczące – dlaczego zatem nie ułatwić sobie sprawy i nie użyć wózka? Specjalny wózek przeznaczony do transportowania krzeseł konferencyjnych to rewelacyjne rozwiązanie usprawniające pracę. Taki wózek jest wytrzymałą konstrukcją metalową wyposażoną w niewielkie kółka. Dzięki wózkowi w prosty i szybki sposób przewieziemy krzesła w odpowiednie miejsce.

Innym bardzo praktycznym detalem jest łącznik do ławek. Ławki są to konstrukcje zbudowane z kilku krzeseł wspartych na wspólnym stelażu. Ławki są używane najczęściej w poczekalniach, holach lub salach konferencyjnych. Dzięki specjalnym łącznikom możliwe jest połączenie w jeden rząd kilku ławek. Zyskujemy tym samym oszczędność przestrzeni oraz możliwość uporządkowania mebli.

Bardzo praktycznym akcesorium jest podstawka pod laptop. Dzięki niej urządzenie nie ulega przegrzaniu, a długotrwała praca z komputerem staje się znacznie przyjemniejsza. Podstawki można używać nie tylko w pracy – doskonale sprawdzi się także w domu (na przykład gdy zechcemy używać komputera w łóżku). Najlepiej zdecydować się na podstawkę wykonaną z wytrzymałego tworzywa wykończonego miękką tkaniną.

Małymi, ale praktycznymi akcesoriami, są tak zwane gazetowniki lub ulotkowniki. Gazetownik może spełniać też funkcję stojaka na foldery reklamowe. Dzięki użyciu tych niewielkich gadżetów możemy w łatwy sposób uporządkować materiały reklamowe dotyczące firmy. Ulotkowniki zajmują niewiele miejsca, a ich cena zazwyczaj nie jest wysoka. Najbardziej praktyczne są ulotkowniki i gazetowniki wykonane z blachy. Akcesoria dostępne są w wielu kolorach. My zdecydowanie wybieramy eleganckie i nierzucające się w oczy gazetowniki malowane proszkowo na biało.

Co zrobić, by uchronić podłogę w biurze przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi? Dotyczy to zwłaszcza obszarów znajdujących się pod biurkami, które są mocno eksploatowane z powodu częstego odsuwania krzeseł. Idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie mat podłogowych. Ochronne maty podłogowe świetnie zabezpieczają podłogę przed porysowaniem. Maty wykonane są najczęściej z polipropylenu, czyli bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego. Produkowane obecnie maty dostępne są w różnych rozmiarach. Użycie maty chroni podłogę podczas wykonywania codziennych czynności biurowych, zwłaszcza przed zniszczeniem spowodowanym przesuwaniem krzeseł na kółkach. Maty dostępne w dobrych sklepach meblowych charakteryzują się dobrą sprężystością i mocnym przyleganiem do podłogi, dzięki czemu nie dostają się pod nie drobinki kurzu i inne zanieczyszczenia. Maty podłogowe nie rzucają się w oczy, ponieważ są właściwie niewidoczne. Najlepsze są maty podłogowe w kolorze krystalicznym lub lekkim zabarwieniu mlecznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *