Dobrze wyposażona sala konferencyjna jest nieocenionym miejscem w każdej firmie. W sali konferencyjnej powinna rządzić funkcjonalność oraz prostota. W jaki sposób najlepiej wyposażyć pomieszczenie przeznaczone do spotkań całego zespołu i przyjmowania ważnych gości? Przedstawiamy krótki poradnik.

Podstawowym elementem umeblowania sali przeznaczonej do spotkań biznesowych jest duży stół i krzesła. Wielkość blatu powinna być dostosowana do rozmiaru pomieszczenia oraz ilości osób, które będą brały udział w spotkaniach. Dobrze sprawdzają się stoły z drewnianymi blatami, charakteryzujące się solidnością i dużą wytrzymałością. Do takiego stołu doskonale pasują proste krzesła wykonane z drewna lub tapicerowane. Przy wyborze krzeseł warto rozważyć modele o regularnym kształcie, pozbawione wystających elementów. Dzięki temu przy stole zmieści się większa ilość osób. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest zakup stołu o regulowanej wysokości.

Krzesła w sali konferencyjnej muszą mieć wygodne siedziska i ergonomiczne oparcia. Na spotkaniach służbowych spędzamy niekiedy sporo czasu. Dlatego ważne jest, by krzesła w sali były po prostu wygodne. Wygodne krzesła zapewniają uczestnikom spotkania pełen komfort.

W salach konferencyjnych często odbywają się ważne prezentacje czy omawianie dalszej strategii rozwoju przedsiębiorstwa. Podczas takich rozmów nieocenioną pomocą są projektory i rzutniki. Wybierając projektor najlepiej kierować się jasnością lampy. Urządzenia wyposażone w jasną lampę mogą bez problemu pracować nawet przy świetle dziennym. Prezentacje trwają czasami naprawdę długo, dlatego ważne jest, żeby projektor był cichy. Długotrwałe przebywanie w towarzystwie szumów nie tylko osłabia koncentrację, lecz również powoduje nasilenie zmęczenia, a nawet prowadzi do powstawania bólów głowy. Ekran, na którym wyświetlane są prezentacje, musi być umieszczony w takim miejscu, by wszystkie osoby znajdujące się na sali mogły bez problemu go widzieć. Wybierając projektor warto zdecydować się na urządzenie oddające jak największą ilość kolorów. Im lepsza jakość wyświetlanego obrazu, tym mniejsze zmęczenie dla oczu.

Ważnym elementem wyposażenia technicznego sali konferencyjnej jest odpowiednie nagłośnienie. W większych pomieszczeniach często konieczne jest używanie przez prowadzącego spotkanie mikrofonu. Wykonując nagłośnienie sali konferencyjnej zadbajmy o to, by głos docierał swobodnie do każdej części pokoju. Duże znaczenie ma również akustyka samego pomieszczenia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP, sale przeznaczone do szkoleń czy konferencji powinny być odpowiednio wygłuszone i regularnie sprawdzane pod kątem hałasu.

Wszystkie elementy wyposażenia sali konferencyjnej powinny stanowić spójną całość. Na spotkaniach biznesowych duże znaczenie ma pierwsze wrażenie. Goście odwiedzający firmę podczas spotkania służbowego najlepiej czują się w dobrze zorganizowanej przestrzeni, pozbawionej chaosu i przypadkowych elementów. Dlatego sposób, w jaki umeblujemy salę konferencyjną, w dużej mierze przyczynia się do sukcesu naszego przedsiębiorstwa.

Podczas meblowania sali konferencyjnej dobrze jest zdecydować się na meble mobilne. Takie meble można swobodnie składać, rozkładać, przesuwać i zestawiać w różnych konfiguracjach. Dzięki temu, że zostały dodatkowo wyposażone w kółka, można je łatwo przestawiać, zmieniając dzięki temu aranżację przestrzeni. Meble mobilne umożliwiają wykonywanie małych przemeblowań w pomieszczeniu, przez co zyskujemy wrażenie świeżości i lekkości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *