W ofercie sklepów meblowych znajdziemy obecnie ogromny wybór krzeseł. Poszukując najlepszych z nich powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę miejsce, w którym będą wykorzystywane, oraz ich konkretne przeznaczenie. Dużym wyzwaniem jest wybór krzeseł,które będą mocno eksploatowane. Dotyczy to zwłaszcza pomieszczeń takich jak poczekalnie i hole. Czym powinniśmy kierować się podczas zakupu krzeseł do przestrzeni używanych przez wiele osób?

Poczekalnie i hole są miejscami, gdzie na coś oczekujemy. Może to być poczekalnia na dworcu kolejowym, hol w przedsionku hotelowym, korytarz w przychodni zdrowia czy poczekalnia w prywatnym gabinecie stomatologicznym. Poczekalnia to często wizytówka danej firmy, dlatego warto wykorzystać w niej komfortowe krzesła, dzięki którym oczekujący będą mogli wygodnie usiąść i odpocząć. Komfort poczekalni jest często jedną z najbardziej znaczących kwestii dla ogólnej oceny danego miejsca. Dlatego warto zadbać o zapewnienie gościom jak największego komfortu oczekiwania.

Aranżacja poczekalni powinna być przytulna i przyjazna. Wszystkie użyte meble muszą być wygodne i komfortowe. Pamiętajmy, że poczekalnie odwiedza zwykle bardzo duża ilość osób. Dlatego też krzesła, jakich użyjemy w tym pomieszczeniu, muszą być solidne, trwałe i wytrzymywać intensywną eksploatację. Krzesła w poczekalni czy holu ulegają największemu zużyciu spośród wszystkich innych elementów wyposażenia. Dlatego kluczowe znaczenie ma tworzywo, z jakiego wykonano krzesła.

W poczekalniach i holach dobrze sprawdzają się krzesła wyprodukowane z tworzyw sztucznych. Takie krzesła są łatwe w czyszczeniu i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Krzesła w poczekalni są często narażone za zaplamienie – wybierając krzesła z tworzywa sztucznego zyskujemy możliwość łatwego usunięcia wszelkich zabrudzeń.

Dobrym pomysłem może być zakup krzeseł tapicerowanych. Są znacznie wygodniejsze niż krzesła wykonane z tworzywa sztucznego oraz zdecydowanie bardziej miękkie. Takie krzesła doskonale sprawdzą się w poczekalniach i holach o mniejszym natężeniu gości. Pokrycie siedziska i oparcia krzeseł tapicerowanych podczas intensywnej eksploatacji może ulec wycieraniu, dlatego takich mebli lepiej używać na przykład w mniejszych poczekalniach.

Ciekawym materiałem wykorzystywanym do produkcji krzeseł do poczekalni jest drewno. Krzesła ze sklejki bukowej (dostępne w wersji z wykończeniem tapicerowanym lub bez) świetnie pasują do minimalistycznych wnętrz i elegancko urządzonych holi (na przykład tych w prywatnych gabinetach medycznych).

Krzesła do poczekalni można kupić osobno lub w formie połączonej. Pojedyncze krzesła mają tę zaletę, że można je swobodnie ustawić praktycznie w każdej części pomieszczenia. Natomiast krzesła łączone pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni w poczekalni. W wersji najprostszej krzesła łączone pozbawione są podłokietników. Dla zapewnienia większego komfortu oczekujących można użyć również krzeseł łączonych wyposażonych w specjalne podparcie łokci. Krzesła łączone są wygodniejsze w transporcie i łatwiejsze w przenoszeniu ich z miejsca na miejsce. Dzięki zamocowaniu konstrukcji na szynie wykonanej ze stali, takie meble są bardziej stabilne niż krzesła pojedyncze. Inną zaletą krzeseł łączonych jest fakt, że są one zazwyczaj dużo tańsze niż pojedyncze egzemplarze. Największą popularnością cieszą się krzesła łączone wykonane z tworzywa sztucznego. Jednak możemy wybrać także znacznie wygodniejsze krzesła łączone tapicerowane lub krzesła łączone wykonane z drewna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *