Wyposażając biuro lub gabinet w pewnym momencie stajemy przed koniecznością zakupu krzeseł lub foteli. To bardzo ważna decyzja, ponieważ w dużej mierze to od niej zależy komfort naszej pracy.

Najlepsi producenci obrotowych krzeseł biurowych zapewniają 24- lub 48-miesięczną gwarancję na wszystkie produkty. Dobre sklepy z meblami biurowymi mają w ofercie krzesła biurowe i fotele gabinetowe, które są rekomendowane przez ortopedów. Warto wybierać zatem oferty renomowanych producentów, ponieważ zyskujemy zarówno gwarancję jakości, jak i pozytywną opinię lekarską.

Nieodłącznym elementem wyposażenia biura jest wygodne krzesło. Bardzo popularne są obecnie krzesła obrotowe, zapewniające swobodę ruchu oraz komfort pracy. Wybierając krzesło obrotowe do naszego biura warto kierować się następującymi parametrami: wysoka jakość wykonania, ergonomia i stabilność.

Materiałami używanymi do produkcji krzeseł obrotowych są przede wszystkim skóra, drewno oraz lekkie materiały membranowe. Cała konstrukcja krzesła opiera się zazwyczaj na stalowym stelażu, dzięki czemu mebel jest stabilny i odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Dobre krzesło obrotowe musi być wyposażone po pierwsze w wygodne siedzisko. Najlepiej, by siedzisko było regulowane, co zapewni dostosowanie krzesła do wzrostu użytkownika. Co ważne, siedzisko powinno mieć też odpowiednią głębokość oraz wymiary. Równie ważne w krześle obrotowym są podłokietniki. Pomagają one w odciążeniu kręgosłupa oraz w przyjęciu wygodniejszej pozycji siedzącej.

Najważniejszym elementem konstrukcji krzesła obrotowego jest oparcie. Oparcie powinno mieć możliwość regulacji – dotyczy to zarówno kąta nachylenia, jak i stopnia uginania się pod naporem pleców. Kształt oparcia powinien być dostosowany do naturalnego ułożenia kręgosłupa. Ważnym elementem oparcia jest zagłówek i podparcie lędźwiowej części kręgosłupa. Dzięki wykorzystaniu zagłówka i podparcia lędźwiowego kręgosłup układa się podczas siedzenia w najbardziej anatomiczny sposób oraz nie ulega zbyt dużym przeciążeniom.

Niewątpliwą zaletą krzeseł obrotowych jest swoboda ruchu. Krzesła obrotowe wyposażone w mechanizm TILT umożliwiają przy tym swobodne kołysanie. Dzięki temu kręgosłup nie ulega zesztywnieniu nawet podczas długiej pracy przy biurku. Dobre krzesła obrotowe mają również możliwość zablokowania kołysania oparcia w pozycji najbardziej odpowiedniej do pracy.

Oprócz krzeseł obrotowych w miejscach pracy znajdują się również fotele biurowe. Dotyczy to zwłaszcza eleganckich gabinetów czy bardziej reprezentacyjnych biur, w których odbywają się spotkania z kontrahentami.

Fotele stacjonarne składają się z tak zwanej płozy oraz z siedziska. Płoza wykonana jest zazwyczaj ze stali, dzięki czemu jest bardzo wytrzymała. Płozy bywają również wykonane z drewna – takie fotele dają możliwość sprężystego kołysania się i bujania. Obicie foteli produkowane jest zazwyczaj ze skóry lub siatki. Fotele gabinetowe mogą być również tapicerowane miękkimi tkaninami. Siedzisko fotela gabinetowego musi być odpowiednio głębokie, aby umożliwiało swobodne ułożenie ciała w pozycji siedzącej. Na komfort użytkowania wpływają również podłokietniki. Podłokietniki foteli gabinetowych wykonane są najczęściej ze skóry lub tworzyw sztucznych.

Fotele stacjonarne dostępne są w obszernej gamie kolorów i wzorów. Można dzięki nim w ciekawy sposób wyposażyć gabinet czy miejsce ważnych spotkań. Style, w których projektowane są obecnie fotele gabinetowe, z pewnością wpasują się nawet w najbardziej designerskie wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *