Urządzenie sali konferencyjnej powinno być przede wszystkim praktyczne. To pomieszczenie przeznaczone do ważnych spotkań całego zespołu, prezentacji i wizytacji kluczowych gości. Dlatego też wyposażenie sali konferencyjnej musi odpowiadać potrzebom danej firmy.

Sala konferencyjna w dużej mierze jest wizytówką firmy. Dlatego też podczas jej wyposażania warto skupić się nie tylko na kwestiach ściśle praktycznych, lecz zadbać również o walory wizualne.

Bez względu na branżę, w sali konferencyjnej obowiązkowo znajduje się duży stół i krzesła. Wybierając krzesła warto zdecydować się na takie modele, które będą przede wszystkim wygodne. Krzesła w sali konferencyjnej muszą być też po prostu ładne. Dobrze sprawdzą się wszelkiego typu modele minimalistyczne, zapewniające komfortowe siedzenie i prawidłowe ułożenie kręgosłupa.

Bardzo nowocześnie i designersko wyglądają krzesła konferencyjne na płozie metalowej, z zamkniętymi podłokietnikami i oparciem siatkowanym. Dzięki zastosowaniu siatki krzesło jest lekkie i chroni przed poceniem. Zamknięte podłokietniki pozwalają na wygodne oparcie ramion, a tym samym na odciążenie kręgosłupa. Takie krzesła używane są zazwyczaj w mniejszych salach konferencyjnych. Świetnie sprawdzają się krzesła z tapicerowanym siedziskiem wykonanym z pianki. To ulubiony rodzaj krzeseł większości użytkowników.

W mniejszych salach dobrze sprawdzą się także krzesła na kółkach. Zapewniają o wiele więcej mobilności niż klasyczne krzesła stacjonarne. Użycie kółek pozwala przy okazji chronić podłogę przed zarysowaniem w trakcie odsuwania krzesła. Bardzo praktyczne będą modele z siedziskiem z tworzywa sztucznego i oparciem tapicerowanym lub wykonanym z przewiewnej siatki.

W sprzedaży dostępne są również krzesła konferencyjne bez podłokietników. Taki rodzaj krzeseł będzie odpowiedni dla dużych sal konferencyjnych, gdzie jednocześnie znajduje się kilkadziesiąt lub kilkaset uczestników spotkania. Najprostsze krzesła konferencyjne bez podłokietników wykonane są z tworzyw sztucznych. Kubełek siedziska nie jest tapicerowany, dzięki czemu z łatwością można go czyścić. Proste krzesło kubełkowe na czterech nogach i bez podłokietników najczęściej kupimy w bardzo korzystnej cenie.

Bardzo dobrze prezentują się krzesła kubełkowe wykonane ze sklejki bukowej. Aby zwiększyć wygodę użytkowania, można wyposażyć krzesło w tapicerowane nakładki na siedzisko lub oparcie. Podstawę krzesła stanowi solidny, metalowy stelaż, zapewniający stabilność całej konstrukcji. Nogi wykonane są z chromu, a ich wykończenie może być albo satynowe, albo błyszczące. Tego typu krzesła można kupić w podstawowej wersji bez podłokietników lub można wzbogacić je o dodatkowe podłokietniki z nakładką z tworzywa sztucznego. Krzesła tego typu są eleganckie, minimalistyczne i nowoczesne.

Aby zwiększyć stabilność krzesła warto wybrać modele wyposażone z specjalne stopki zakładane na nogi lub płozę. Dzięki nim krzesło nie ślizga się po podłodze i pozwala na równomierne rozłożenie ciężaru ciała. W sali konferencyjnej znajduje się zazwyczaj kilkanaście lub nawet kilkaset krzeseł. Częsta eksploatacja może prowadzić do zarysowań podłogi. Stopki pozwalają uniknąć uszkodzeń mechanicznych powstałych w wyniki częstego przesuwania. Nakładki różnią się od siebie materiałem wykonania. To twardych powierzchni doskonale nadają się miękkie stopki z tworzyw sztucznych. Natomiast na miękkich powierzchniach (na przykład wykładzinach dywanowych) lepiej sprawdzą się stopki wykonane z twardszych materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *