Praca pełni w naszym życiu bardzo znaczącą rolę. To dzięki niej możemy realizować pasje i spełniać marzenia. Dla wielu osób pełnienie obowiązków zawodowych wiąże się z koniecznością codziennego spędzania wielu godzin w biurze. Aby praca przynosiła maksimum zadowolenia, musi być wykonywana w odpowiednio wyposażonej przestrzeni. Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia pomieszczenia biurowego jest odpowiednie krzesło.

Dobrze dobrany fotel czy krzesło biurowe to nieodłączny towarzysz długich godzin spędzanych w biurze. Wybierając krzesło biurowe często kierujemy się głównie walorami wizualnymi. Prawdą jest, iż fotel biurowy powinien korespondować estetycznie z resztą pomieszczenia, stanowiąc tym samym praktyczny element dekoracyjny. Jednak najważniejsze jest to, czy krzesło pozwoli ochronić nasze zdrowie i zapewni bezpieczną pracę.

Dobrze dobrane krzesło czy fotel biurowy posiada odpowiednie wyprofilowanie, dzięki czemu podczas siedzenia zachowujemy naturalne dla naszego kręgosłupa krzywizny anatomiczne. Krzesło musi być stabilne i zapewniać odpowiednie podrapcie dla kręgosłupa. Ważne jest, by fotel posiadał zarówno zagłówek (chroniący przed przeciążeniem szyjny odcinek kręgosłupa), jak i podparcie okolic lędźwi. Najlepiej będzie, jeśli zdecydujemy się na wybór krzesła lub fotela wyposażonego w podłokietniki. Dzięki nim kręgosłup narażony jest na mniejsze obciążenie, ponieważ część ciężaru ciała przekazywana jest na ręce i ramiona ułożone na podłokietnikach.

Równie ważna jest możliwość regulacji wysokości siedziska oraz regulacji kąta nachylenia oparcia. Krzesło, na którym spędzamy codziennie po kilka godzin, musi być dostosowane do naszego wzrostu oraz masy ciała. To bardzo ważne, ponieważ źle dobrany fotel czy krzesło może powodować powracające bóle kręgosłupa.

W pracy biurowej bardzo ważna jest swoboda poruszania się przy stole czy wygoda sięgania do szafek. Z tego względu do wyposażenia biura idealnie nadają się obrotowe krzesła i fotele. Takie fotele zapewniają swobodę i wygodę ruchów, dzięki czemu bez problemu możemy sięgać po ważne dokumenty znajdujące się w szafce za naszymi plecami czy pracować przy komputerze z wykorzystaniem dwóch monitorów. Obrotowe krzesła biurowe dostępne są w wersji z kółkami lub z nieruchomą szyną.

Krzesła obrotowe świetnie sprawdzają się zarówno w dużych biurach, jak i w naszym domowym gabinecie. Swoboda i lekkość ruchu, jaką zapewnia ten rodzaj mebli, jest nieoceniona podczas długiej pracy przy biurku. Wybierając krzesło obrotowe warto skorzystać z oferty najlepszych sklepów, gwarantujących najwyższą jakość. Przy wyborze krzesła obrotowego dobrze jest zasięgnąć również profesjonalnej porady ortopedy, dzięki czemu zyskamy pewność, że wybrane przez nas krzesło będzie służyło nie tylko osiąganiu świetnych wyników w pracy, lecz także zapewni ochronę naszego zdrowia.

Fotele obrotowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu skórę, drewno oraz obicia tekstylne. Podłokietniki mogą być wykończone obiciem materiałowym, tworzywem sztucznym lub naturalnym drewnem.

Dobre krzesła biurowe charakteryzują się lekkością wykonania oraz zastosowaniem wytrzymałych materiałów. W przypadku krzeseł biurowych na kółkach ważne jest, by nie były one zbyt ciężkie, ponieważ mogłyby zarysować podłogę. W celu ochrony podłogi przed uszkodzeniami mechanicznymi można użyć specjalnych mat do podkładania pod fotel. Maty dostępne są w wielu kolorach i wzorach; można również zastosować matę przezroczystą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *