Sala konferencyjna jest reprezentacyjnym pomieszczeniem w firmie. Dlatego warto zadbać, aby jej aranżacja była zarówno funkcjonalna, jak i estetyczna.

Sala konferencyjna to miejsce o kluczowym znaczeniu dla każdej firmy. To tutaj odbywają się spotkania całego zespołu, prezentacje projektów, podsumowania pracy czy ważne wizytacje. W sali konferencyjnej często zapadają najważniejsze dla całego przedsiębiorstwa decyzje – dlatego kluczowy jest w tym miejscu komfort użytkowników. Myśląc o sali konferencyjnej najczęściej mamy przed oczami obraz dużego stołu otoczonego krzesłami. To właśnie one są jednym z najistotniejszych elementów wyposażenia.

Krzesła przeznaczone do sali konferencyjnej muszą charakteryzować się kilkoma cechami. Muszą być wygodne, stabilne i ergonomiczne. Koniecznym jest, by krzesła miały solidne i prawidłowo wyprofilowane oparcie, dzięki czemu nawet długie siedzenie przy stole będzie bezpieczne dla zdrowia.

Forma krzeseł do sali konferencyjnej powinna być raczej prosta, aby nie odciągała niepotrzebnie uwagi osób obecnych na sali. Aranżacja całego pomieszczenia musi stanowić więc spójną całość.

Producenci krzeseł przeznaczonych do sal konferencyjnych zapewniają możliwość spersonalizowania mebli zgodnie z potrzebami klientów. Możemy swobodnie dobierać kolory tapicerek, konfigurować części podstawy i wybrać optymalny kolor drewna. Krzesła konferencyjne mogą być wyposażone w kółka lub specjalne stopki. Takie elementy chronią podłogę przed zarysowaniem. Krzesła w salach konferencyjnych są często odsuwane, zatem to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie. Kółka i stopki mogą być wykonane z różnych materiałów. Najlepiej jest wybrać tworzywo dostosowane do rodzaju podłoża. Twarde kółka i stopki wykorzystuje się na podłogach pokrytych miękkim wykończeniem (dywanem, wykładziną), natomiast miękkie kółka i stopki nadają się do twardych podłóg (parkiet drewniany).

Wyposażając salę konferencyjną warto wybrać krzesła specjalnie przeznaczone do tego typu pomieszczeń. Takie meble mają możliwość układania ich w stos, co zdecydowanie ułatwia ich przechowywanie i transport. Układając krzesła w stos znacznie oszczędzamy przestrzeń.

Produkowane obecnie krzesła konferencyjne można wybrać nie tylko wersji podstawowej. Bardzo popularnym rozwiązaniem jest montaż dodatkowych podłokietników lub małych pulpitów. Podłokietniki znacznie zwiększają komfort użytkowania krzesła, pozwalając na rozprostowanie kręgosłupa i zmniejszenie sztywności pleców. Z kolei małe blaty robocze przytwierdzone do krzesła idealnie sprawdzą się w salach, gdzie nie ma dużego stołu lub jako dodatkowy element podczas większych spotkań.

Podczas zakupu krzeseł najlepiej wybrać takie modele, które będą pasowały do stołu konferencyjnego. Dobrze sprawdzają się krzesła ze sklejki bukowej, dostępne w wielu modelach i kolorach. Takie krzesła mogą być zarówno z podłokietnikami, jak i w bardziej minimalistycznej formie. Dla zwiększenia komfortu użytkowników można zdecydować się też na wybór modeli z tapicerowanymi podłokietnikami.

Krzesła konferencyjne mogą być wykonane również z miękkiego materiału tapicerowanego. Jednym z najbardziej lubianych typów krzeseł są modele z oparciem wykonanym z przewiewnej siatki. Takie krzesła są bardzo lekkie i zapewniają swobodną cyrkulację powietrza. Krzesła wykonane z eleganckiej tapicerki materiałowej sprawdzą się w każdym pomieszczeniu. Najbardziej ekskluzywnym materiałem wykończeniowym jest naturalna skóra. Alternatywą jest ekoskóra lub okleina modyfikowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *